Elevii Şcolii Gimnaziale Nr. 4 Vatra Dornei- activi în Programul Mondial Eco-Şcoala, au marcat ZIUA PĂMÂNTULUI prin activităţi desfăşurate în perioada 13- 14.04.2017.

v Activitatea ,,Ziua Pământului” a reunit elevi din clasele a V-a A (13 elevi), a V-a B (2 elevi) şi a VII-a B (8 elevi), ce au realizat afişe cu expresii şi mesaje privind protejarea planetei, traduse în limba engleză- coordonatori: prof. Acatrinei Irinel Mioara, Juravle Mihaela, Leonte Dupu Alina.

v Activitatea ,,Mesaj pentru Terra” a reunit elevii clasei a V-a A, ce au transmis planetei mesaje de ,,La mulţi ani!”, îmbinând cunoştinţele de geografie cu cele de educaţie plastică- coordonator prof. Acatrinei Irinel Mioara.

v Activitatea ,,Terra şi sărbătoarea pascală”, desfăşurată de elevii clasei a II-a A, a îmbinat talentul şi imaginaţia, pentru a transmite planetei albastre un mesaj plin de culoare- coordonator înv. Pop Veronica.

Coordonatori Eco- Şcoala – prof. Moroşan Doina

prof. Acatrinei Irinel Mioara