Elevii la ŞCOALA   PRIETENIEI

În data de 16 decembrie 2016, clasele pregătitoare A şi a V-a A, au participat la activitatea Şcoala Prieteniei, desfăşurată în două etape:

1. elevii clasei a V-a A au prezentat colegilor mai mici noua lor sală de clasă,  exprimând impresii din perioada ciclului primar (cele două clase având un element comun- aceeaşi doamnă învăţătoare) şi din primele luni ale vieţii de gimnaziu; au fost servite dulciuri şi un joc tip puzzle- pentru colectivul de ,,Fluturaşi” din clasa pregătitoare A;
  2. elevii clasei pregătitoare i-au invitat pe cei mai mari în sala lor de clasă, unde au fost desfăşurate activităţi pe grupe, jocul şi bucuria de a fi împreună creând o atmosferă deosebită.

La activitate au fost invitate şi doamna director- prof. Voivod Ancuţa, alături de Magherca Maria- bibliotecarul şcolii.

prof. înv. primar Jucan Liuţa- coordonatorul clasei pregătitoare A

prof. Acatrinei Irinel Mioara- diriginte clasa a V-a A