REZULTATELE CONCURSULUI de istorie "CLIO"

9 mai 2015

NR.

CRT

NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT CLASA Nota PREMIUL
1 Țugui Cosmin Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți V 9,8 I
2 Andoni Maria Şcoala Gimnazială nr.8 V 9,6 II
3 Rădășanu Diana Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni V 9,5 III
4 Cucolaș Radu Școala Gimnazială ”Ioan Ciurea” Fălticeni V 9,1 M
5 Ioja David Șc. Gimnazială Nr. 2 Vatra Dornei V 9 M
6 Costân Gheorghiţă Şcoala Gimnazială „Iulian Vesper”, Horodnic de Sus V 9 M
7 Isopel Paula Șc. Gimnazială Poiana Stampei V 8,5 M
8 Puiu Irina Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” V 8,4 M
9 Juravle Monica  Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți V 8,40 M
10 Ujeniuc Emanuel Şcoala Gimnazială nr.3 V 8,3 M
11 Popovici Ioana Paula Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” V 8 M
12 Butulescu Ioana Şcoala Gimnazială nr.3 V 8 M
13 Prelucă Tudor Victor Şcoala Gimnazială nr.3 V 7,8  
14 Pralea Spânu Petru Șc. Gimnazială Poiana Stampei V 7,8  
15 Mihalescu Andrada Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni V 7,7  
16 Cozma Gheorghe Alexandru CN „Ştefan cel Mare” V 7,6  
17 Cocerhan Filoteia Şcoala Gimnazială nr.3 V 7,5  
18 Huţuleac Andreea Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” V 7,4  
19 Lupu Ştefan Şcoala Gimnazială nr.3 V 7,1  
20 Todică Bogdan  Școala Gimnazială ”Mihail Sadoveanu” Fălticeni V 7  
21 Ivanov Alexandra Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” Fălticeni V 7  
22 Stingheriu Tudor Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți V 7,00  
23 Zaharia Teodor  Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni V 6,9  
24 Halunga Bianca Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți V 6,90  
25 Ungureanu Florin Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” V 6,8  
26 Caraza Rareş Șc. Gimnazială Nr. 4 Vatra Dornei V 6,7  
27 Epure Ana Cezara CN „Ştefan cel Mare” V 6,5  
28 Marocico Gabriela Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți V 6,10  
29 Lemnariu Alexandra Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni V 5,9  
30 Barlădeanu Smaranda Șc. Gimnazială Nr. 4 Vatra Dornei V 5,9  
31 Timu Roberta Șc. Gimnazială Nr. 4 Vatra Dornei V 5  
32 Pizamosca Stefania Șc. Gimnazială Nr. 2 Vatra Dornei V 5  
33 Fârdea Cezar Șc. Gimnazială Nr. 4 Vatra Dornei V 5  
34 Munteanu Adina Lenuţa Şcoala Gimnazială „Iulian Vesper”, Horodnic de Sus V abs  
35 Gaitan Alexandra Scoala Bosanci V abs  
           
NR.CRT NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT CLASA Nota PREMIUL
1 Gaitan George Scoala Bosanci VI 9,7 I
2 Filimon Antonia Șc. Gimnazială Nr. 1 Vatra Dornei VI 9,4 II
3 Vultur Lavinia  Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni VI 9,1 III
4 Drehuță Ana Maria Școala Gimnazială ,,Regina Elisabeta” Rădăuți VI 9 M
5 Călin Raluca Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni VI 9 M
6 Cuconu Maria  CN „Ştefan cel Mare” VI 8,9 M
7 Constantin Cristina Șc. Gimnazială Nr. 1 Vatra Dornei VI 8,8 M
8 Clem Daria Şcoala Gimnazială nr. 3 VI 8,7 M
9 Piteş Călin Şcoala Gimnazială nr. 3 VI 8,7 M
10 Neculau Ștefan  Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni VI 8,65 M
11 Lupu Maria  Școala Gimnazială ”Ioan Ciurea” Fălticeni VI 8,6 M
12 Cuciurean Diana Şcoala Gimnazială nr. 8 VI 8,5 M
13 Ignătescu Andra CN „Ştefan cel Mare” VI 8,3  
14 Lupu Vasile Școala Gimnazială ”Ioan Ciurea” Fălticeni VI 8,3  
15 Halus Irina  Școala Gimnazială ,,Regina Elisabeta” Rădăuți VI 8,1  
16 Fîntînaru Alexandru Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” Fălticeni VI 8,1  
17 Vultur Gabriela Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” Fălticeni VI 8,1  
18 Zup Diana  Şcoala Gimnazială nr. 8 VI 8,1  
19 Bența Francesca Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” Fălticeni VI 8  
20 Goraș Gabriela Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți VI 7,9  
21 Teleagă Bianca Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți VI 7,9  
22 Gemănar Dănuța Mihaela Școala Gimnazială Nr.1 Gura Humorului VI 7,9  
23 Cotoc Alexandru Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți VI 7,70  
24 Michitei Ioana Şcoala Gimnazială nr. 8 VI 7,55  
25 Dranca Ana Maria Șc. Gimnazială Nr. 4 Vatra Dornei VI 7,5  
26 Bilan Georgiana Şcoala Gimnazială nr. 3 VI 7,3  
27 Cozaciuc Adina Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți VI 7,2  
28 Blihan Diana Liceul Tehnologic Iacobeni VI 6,9  
29 Gafița Matei Școala Gimnazială ”Mihail Sadoveanu” Fălticeni VI 6,9  
30 Pintilescu Maria Catalina Școala Gimnazială Nr.1 Gura Humorului VI 6,5  
31 Dubălari Ioana Andreea Școala Gimnazială ”Mihail Sadoveanu” Fălticeni VI 6,2  
32 Olariu Maria Şcoala Gimnazială nr. 3 VI 6,15  
33 Marian Maria CN „Ştefan cel Mare” VI 6,1  
34 Beșliu Cosmina Liceul Tehnologic Iacobeni VI 6  
35 Vraci Matei Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți VI abs  
36 Vasiliu Ioan Ciprian Școala Gimnazială Hârtop VI abs  
           
NR.CRT NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI UNITATEA DE ÎNVĂŢĂMÂNT CLASA Nota PREMIUL
1 Cusiac Andrei Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți VII 9,80 I
2 Strugariu Teodora Georgiana Şcoala Gimnazială nr.8 VII 9,50 II
3 Teodosiu Emilia Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” VII 9,00 III
4 Diaconescu Diana Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” VII 8,80 M
5 Oblesniuc Ştefana Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” VII 8,80 M
6 Prelipcean Tudor Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți VII 8,80 M
7 Oblesniuc Teodora Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” VII 8,70 M
8 Robu Oana Şcoala Gimnazială nr.8 VII 8,70 M
9 Mihalciuc Georgiana Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți VII 8,60 M
10 Baltariu Ilinca Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” Fălticeni VII 8,50 M
11 Maxim Mara Şcoala Gimnazială nr.8 VII 8,40 M
12 Poteciuc Denisa Magda Şcoala Gimnazială nr.8 VII 8,40 M
13 Marcan Teodor CN „Petru Rareş” VII 8,30 M
14 Apalaghie Ioana Maria Şcoala Gimnazială nr.8 VII 8,20 M
15 Lateş Mihai CN „Ştefan cel Mare” VII 8,20 M
16 Luţa Andreea Şcoala Gimnazială „Iulian Vesper”, Horodnic de Sus VII 8,20 M
17 Ivan Cosmina Șc. Gimnazială Nr. 4 Vatra Dornei VII 8,10  
18 Prisacariu Daian Codrin CN „Petru Rareş” VII 8,10  
19 Robescu Cercel Roxana Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni VII 7,90  
20 Barabaş Elina Şcoala Gimnazială nr.3 VII 7,80  
21 Căutiș Alexandru Șc. Gimnazială Nr. 2 Vatra Dornei VII 7,80  
22 Hunceac Iuliana Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Rădăuți VII 7,80  
23 Miron Agnes Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” VII 7,80  
24 Sbiera Beatrice Emanuela Şcoala Gimnazială „Iulian Vesper”, Horodnic de Sus VII 7,70  
25 Peiu Teodor  Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” Fălticeni VII 7,50  
26 Bucevschi Ioana Şcoala Gimnazială nr.3 VII 7,40  
27 Sava Diana Șc. Gimnazială Nr. 1 Vatra Dornei VII 7,40  
28 Nistor Constantin Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni VII 7,30  
29 Oanea Mara CN „Ştefan cel Mare” VII 7,30  
30 Ciuclă Bianca Georgiana Şcoala Gimnazială nr.8 VII 7,20  
31 Loluță Ana Maria  Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” Fălticeni VII 7,20  
32 Beghean Ioana Şcoala Gimnazială nr.8 VII 7,10  
33 Boca Sabina Şcoala Gimnazială nr.3 VII 7,10  
34 Moruz Mihail Mihnea CN „Petru Rareş” VII 7,10  
35 Țâcșa Ștefania Șc. Gimnazială Nr. 1 Vatra Dornei VII 7,10  
36 Bizom Silviu Șc. Gimnazială Nr. 2 Vatra Dornei VII 7,00  
37 Ştreangă Tudor Lazăr CN „Ştefan cel Mare” VII 7,00  
38 Amarie Dumitrel Alexandru Școala Gimnazială ”Ion Lovinescu” Rădășeni VII 6,90  
39 Handâc Denisa Maria  Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni VII 6,90  
40 Lazăr Loredana Școala Gimnazială Crucea VII 6,90  
41 Sandu Tudor  Școala Gimnazială ”Ioan Ciurea” Fălticeni VII 6,80  
42 Pîntea Adrian  Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” Fălticeni VII 6,60  
43 Sfirschi Lisiana Şcoala Gimnazială „Iulian Vesper”, Horodnic de Sus VII 6,60  
44 Bejenariu Elena Roxana Colegiul Național ”Nicu Gane” Fălticeni VII 6,50  
45 Costiuc Daria Șc. Gimnazială Nr. 4 Vatra Dornei VII 6,50  
46 Parfene Simina Șc. Gimnazială Nr. 2 Vatra Dornei VII 6,50  
47 Ungureanu Gabriel  Școala Gimnazială ”Ion Irimescu” Fălticeni VII 6,50  
48 Cibotariu Vlad Ştefan CN „Ştefan cel Mare” VII abs  
49 Mateiciuc Alexandru Şcoala Gimnazială nr.3 VII abs  
50 Panţîru Ionuţ Cătălin Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” VII abs  
51 Piptilescu Maria Cătălina Nr. 1 Gura Humorului VII abs  
52 Răstoaca Raluca Denisa Şc. Gimnazială “Bogdan- Vodă” VII abs  
           
  Secretarul comisiei   Președintele comisiei
  Prof. Cocoreanu Aurelian   Inspector Vasiliu Anișor